Hakkımızda

Güzel bir satranç takımım olsun diye başlayan ürün geliştirme müdürümüz Ali Ekber Gökay’ın yolculuğu 10.ncu yıllına gelirken, ePoli  Satranç Türkiye’de satranç camiasında adından söz ettirmeyi ve hakkeden konumunu yakalamıştır.  Satrançta ergonomi ,modelleme dizayn, ve kaliteyi  ilk defa tanımlayan  ePoli satranç, sadece satranç üreticisi olarak kalabilen yegane firmadır. Ülkemizde yaşanan 2005-2006 krizinden bu zamana kadar geçen süreçte firma bünyesinde ve üretim sürecinde daralmalar yaşanmış ve ePoli satranç bu süreçten son derece negatif etkilenmiştir. Tüm süreçte ülkemizde satrancın gelişmesi ve yayılması için sayısız destek ve yardımlarda bulunmuş olmanın mutluluğu ile satranç hocalarının dostluğunu kazanmış olmamız bizi satranç ailesinin ayrılmaz bir bireyi yapmıştır. Son yıllarda satranç dersleri sayesinde ülkemizde satranç oyunu yaygınlaşmaya başlamış ve geçmişten gelen negatif eğilimi kırmaya başlamıştır.  EPoli Satranç satış ve müşteri iletişim ağını ülke çapında kurmuş ve artık dış pazara açılmak üzere ataklar  yapmaya başlamıştır.  Satrançta hep daha güzeli ve hep daha iyisini üretmek üzerine kurulu vizyonumuz, halen büyük bir ateş ile devam etmektedir. 

EPoli satranç tasarım ve üretimi kendi bünyesinde gerçekleştirdiği ürünleri satranç severelerle buluşturmaktadır. Başta ahşap ürünler olmak üzere, plastik satranç takımları, eğitim panoları , satranç masaları ,bahçe satrançları ve nihayet satranç saati üretmektedir. Tüm ürünlerimizde ePoli çizgisini ve kalitesini görmeniz mümkündür.

·          2002 - Ülkemizde üretilmiş ilk fide standardında Staunton satranç takını üretmiştir.şah boyu 95mm-

·          2004 - Ülkemizde seri olarak diyagramları fide standardında ahşap satranç masaları ve satranç sehpalarını üretmiştir.

·          2004 - Siyahlar için diyağramı da olan çift yüzlü eğitim panosunu üretmiştir.

·          2005 - Fide standardında Staunton satranç takını üretmiştir.

·          2005 - Ülkemizde üretilmiş sanayi tipi ilk bahçe satrancını üretmiştir

·          2006 - Ülkemizde üretilmiş sanayi tipi en büyük bahçe satrancını üretmiştir.

·          2006 - Elastik board ar-ge sini yapmıştır.

·          2007 - Satranç taşlarını satranç oyunu dışında fonksiyonel kullanımlı hediyelik ürünlerini tasarlayıp  üretmiştir.